O produktech

Abychom vám trochu přiblížili, do jaké fantasmagorie jste se to vlastně dostali a co se tady dá koupit, zamíchejte si kakao, navlíkněte tlusté ponožky a pohodlně se usaďte. Připraveni? 

 

 

Kde jsem? Pod sakurou!

Název "Pod sakurou" jsme si vybírali jednoho zamračeného večera, při kterém jsme popsali asi 20 papírků různými názvy, kombinacemi a šiframi. Nakonec jsme si řekli "náš obchod je přeci místo a je to hezké místo - takže proč to není třeba u pandy, pod stromem...Pod sakurou!". A tak jsme vymysleli název pro nejepičtější kawaii obchod v česku. 

Naleznete tady množství washi a kawaii pásek, samolepící bločky a připomínáčky, propisky, peněženky nebo třeba antistresová mačkátka. Zboží pravidelně doplňujeme a objednáváme nové.

 

No a co je kawaii

Kawaii je japonské slovo, vyjadřujíí míru roztomilosti (až absurdnosti). Původní význam slova kawaii byl využívaný pro tvář člověka, který se stydí, až červená. Později se ale význam začal využívat pro označení roztomilých nebo rozkošných věcí. V japonské kultuře má rozsah do oblastní módy a prakticky celého životního stylu. Lze jej použít i v normální konverzaci jako přídavné jméno: "Ta peněženka je fakt kawaii." Mezi známé kawaii postavičky patří například Hello Kitty, Sailor Moon nebo Pokémoni. Prakticky cokoliv s nádechem roztomilosti a infantilnosti může být kawaii - fantazii se meze nekladou. 

 

 

Co jsou to washi a kawaii pásky

Washi samolepící pásky jsou vyrobeny z materiálu washi - tedy z papíru, který se může vyrábět z kůry japonského stromu gampi, bambusu, rýže nebo dokonce konopí. Materiál washi patří mezi UNESCO národní japonské dědictví. Washi papír se nepoužívá jen na pásky, nýbrž také k výrobě origami nebo i oblečení a hraček. V minulosti byly dokonce využívané k výrobě peněz. Výroba washi je podobná výrobě standardního papíru, ale není při ní použito tolik chemikálií. 

Fenomén washi pásek začal v roce 2006 v Japonsku, když skupinka umělců navrhla výrobci lepících pásek své nezaměnitelné vzory pro dekorační washi pásky. Za začátku se začaly vyrábět ve 20 základních barvách a po nabytí popularity i s různými vzory, jako je známe dnes. 

Využítí je téměř nekonečné - washi pásky lze nalepit kamkoliv a odekorovat s nimi cokoliv. Díky vlastnosti materiálu je lze jednoduše utrhnout a použít, nepotřebujete tedy ke tvoření nůžky. Pásky lze také velmi jednoduše využít opakovaně. Stačí je odlepit a nalepit zase někam jinam. Spousta lidí páskami zdobí své pracovní stoly, nádobí, vázy  nebo dokonce zdi. Zručnější z washi pásek vyrábějí obrazy či girlandy. 

Kawaii páska je samolepící páska, vyrobená z umělé hmoty. Z toho důvdu je také cenově méně náročnější, než washi páska. Většinou se vyrábí také v kratším provedení. K jejímu použití je potřeba nůžek - umělohmotné pásky není možné trhat jako ty papírové. Každopádně je možné jí využít k těm samým účelům, tedy k dekoraci každodenních předmětů či kancelářských potřeb. Díky tomu, že jsou voděodolné s nimi lze skvěle odekorovat kelímek na zubní kartáčky v koupelně nebo šnorchl.